ANASAYFA
BOSANMA SAYFASI
TERCÜME SAYFASI
UCAK BILETLERI
AFIS
ULASIM BILGILERI
ZIYARETCI DEFTERI
IRTIBAT
IMPRESSUM
SITE HARITASI


01.01.2011´den beri
kişi ziyaret etmiştir.

Nasıl Ucuz Uçak Bileti Alınır ?

1. Erken Rezervasyon Yapın
Havayolları sadece sınırlı sayıdaki koltukları daha düşük fiyattan satarlar. Koltuklar biterse, fiyatlar yükselir! Birçok hava yolu limitli sayıdaki koltuklarını promosyonlu fiyatlardan satışa sunmaktadırlar. Promosyonlu koltuklar limitli sayıda olduğu için ilk rezervasyon yapanlar haliyle daha ucuza uçmaktadırlar. Siz de bu limitli sayıdaki koltuklara erken rezervasyon yaparsanız daha ucuza uçma sansınız artar.

2. Cumartesi Kalış Kuralı
Gideceğiniz destinasyonda en az bir Cumartesi kalmanız halinde daha ucuza bilet bulma şansınız artar. İş adamları ve resmi kurumlarda çalışanlar daha çok hafta içi seyahat ettikleri için hava yolları daha yüksek fiyatlar uygulamaktadır. Hava yolları hafta sonunda uçaklarını dolu tutmak için Cumartesi kalışlarda daha uygun fiyat uygulamaktadırlar.

3. Hafta İçi Uçuşları Daha Ucuzdur
Çarşamba ve Perşembe ve Cuma günleri hareketli uçuşlar hafta sonu uçuşlarına göre daha ucuz fiyatlı olabilir.

4. Dönüş Kapalı Biletler
Gidiş-geliş tarihleri belli olan uçak biletleri daha iyi fiyat bulma şansınızı arttıracaktır. Bilet satın alırken kesin dönüş tarihinizi bildirerek uçak bileti satın alırsanız daha ucuz bilet bulma şansınız artar.

5. Direkt ve Aktarmalı Uçuşlar
Kesin olmamakla beraber direkt (başka bir şehirden aktarma olmadan) olan uçuşlar daha uygun fiyatlı olabilir. Gideceğiniz destinasyonda direkt uçuş(lar) var ise uçak bileti arama motorunu kullanırken önceki ve sonraki bir kaç gün için de arama yaparak direkt uçak olup olmadığından emin olun. Direkt uçuşlu fiyatlar ile aktarmalı uçuşları karşılaştırıp fiyatı ve müsait olan uçuşları kontrol etmenizde fayda var.(promosyon biletleri)

6. Seyahat Tarihi Esnekliği
Eğer seyahat tarihiniz esnek ise uçuş araması yaparken alternatif tarihleri de aramanız faydalı olacaktır. Bazı hava yollarında sadece seçtiğiniz tarih için fiyat yüksek olabilir veya seçtiğiniz tarihte değil de, o haftanın farklı tarihlerinde uçuşlar daha ekonomik fiyatlı olabilir.

A. BEKAR
BEI UNS FINDET KEINE RECHTSBERATUNG STATT  | BOSANMA@email.de